Zajęcia adaptacyjne dla zerówki w Szkole Podstawowej Nr 16

5 marca 2018

Od początku roku najstarsza grupa przedszkolaków - "Sowy", cyklicznie bierze udział w adaptacyjnych zajęciach edukacyjnych, przygotowywanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 16. Zajęcia te, są organizowane po to, aby przyszli uczniowie mieli możliwość oswojenia się z kolejnym etapem edukacyjnym i bez stresu, po wakacjach rozpoczęli naukę w 1 klasie szkoły podstawowej. "Sowy" miały możliwość uczestniczenia w lekcjach informatyki, na których Pani Ewa Trójniak-Szponder zaprosiła je do komputerów i nauczyła podstaw "kodowania". Pani Anna Szczepanik gościła starszaków na zajęciach w pracowni biologicznej, gdzie zaprezentowała im bardzo ciekawe eksponaty, dzieci mogły dokonać obserwacji przez lupę i mikroskop oraz mogły poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie i zwierzętach. Do wspólnej zabawy z językiem angielskim zaprosiła dzieci Pani Dorota Łach. Kolejnym etapem adaptacji dzieci do szkoły były zajęcia z nauczycielami nauczania początkowego: Panią Teresą Mazur i Panią Józefą Sitnik, które zaprosiły dzieci do nauki przez zabawę i pokazały jak wyglądają lekcje w klasie pierwszej. Po licznych spotkaniach edukacyjnych żadna "Sowa" nie ma wątpliwości, że chce od września iść do szkoły! Zapraszamy do galerii!