Poranek z historią

31 października 2018

Uczniowie klasy 8 b w dniu 30 października wzięli udział w „Poranku z historią”organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Krakowie. Spotkanie rozpoczęli absolwenci SP 7 prezentując losy bohaterów walczących o niepodległość pt. „Losy bliskich i dalekich”. Następnie pan major Stanisław Szuro wygłosił wykład pt.: „Pierwszy dzień niepodległości w Krakowie w 1918 roku”. Mieliśmy okazję wysłuchać wzruszającej rozmowy na temat „Nic nie jest nam dane na wieczność. Walka o niepodległość w latach 1939-1956”. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołało patriotyczne czytanie fragmentów „Kamieni na szaniec”. Pokaz w niebanalny i przykuwający uwagę publiczności sposób dopełniła w wykonaniu a capella pieśń uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie. Szkoła Podstawowa nr 16 do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przygotowuje się bardzo starannie oraz aktywnie uczestnicy w wydarzeniach zewnętrznych, by godnie uczcić święto naszej Ojczyzny.

EK